Prenumeruokite naujienlaiškį

Žmogaus teisių būklė Lietuvoje ir ES | 2021 11 19 | PressJazzTV

2021 11 19

Žmogaus teisių būklė Lietuvoje ir ES 2021 11 19 PressJazzTV

Lapkričio 16 d. Vilniuje visuomeninis judėjimas „Teisingumo Aušra“ surengė tarptautinį seminarą apie žmogaus teisių pažeidimus ES, mitingą prie apeliacinio teismo, o vėliau kartu su visuomenininkais stebėjo Algirdo Paleckio teismą. Renginiuose dalyvavo ir trys Europos Parlamento nariai - Clare Daly ir Mick Wallace iš Airijos bei Tatjana Ždanoka iš Latvijos, o taip pat būrys Latvijos visuomenininkų.

„Esame šokiruoti šiuo teismo procesu“, - pasibaigus teismo posėdžiui vietos ir tarptautinei žiniasklaidai sakė EP narė C. Daly. „Airijoje būtų absoliučiai neįmanoma rengti uždarus teismo posėdžius tokioje byloje. Neįsivaizduotina ir tai, kad teismo posėdyje dalyvautų saugumo pareigūnai su balaklavomis, saugodami irgi balaklavą dėvintį pedofilą, kurio parodymais paremta ši byla. Tai nėra teisinė valstybė. Mūsų regione tokie uždari teismo procesai vyko tik Šiaurės Airijoje, kai, besitraukiant britų okupantams, ten vyko uždari politiniai procesai, dalyvaujant tik teisėjams, be jokių prisiekusiųjų tarėjų, pagal slaptas slaptųjų tarnybų pažymas. Tai - nonsensas. Nuo visų stogų skelbsime apie tai Europos Parlamente. Beje, mes giname ir kitą žurnalistą, „Wikileaks“ įkūrėją Džiulijaną Asanžą, kuris paviešino JAV karo nusikaltimus – JAV jį apkaltino irgi „šnipinėjimu“ ir irgi pagal vieno pedofilo parodymus, kuris vėliau prisipažino melavęs.“
Tarptautiniame seminare „Žmogaus teisių būklė Lietuvoje ir ES: besikaupiantys iššūkiai ir galimi sprendimai“ jo dalyviai priėjo bendros išvados, kad Europa ir pasaulis susiduria su rimtais iššūkiais žmogaus teisių ir žodžio laisvės srityje. Šie pamatiniai principai vis daugiau apribojami, o pačioje liberalios demokratijos sistemoje pastebima šliaužiančio fašizavimo tendencija. Kitaminčių persekiojimas ir represinis spaudimas tampa savotiška norma. Jiems fabrikuojamos iš piršto laužtos bylos, visuomenėje taikomas mobingas (psichologinis kitaminčių terorizavimas). Akivaizdus mobingo pavyzdys – Maskvoje kuriančio lietuvių režisieriaus Rimo Tumino užsipuolimas po jo interviu Rusijos televizijai: po tokių jau norma tapusių atakų žmonės yra verčiami atlikti „viešąsias išpažintis“, barstytis galvas pelenais ir nusilenkti vienos tiesos ideologijai. Svečiai iš Latvijoje pateikė liūdnoką vaizdą. Latvijoje dėl dirbtinai kurstomų nacionalinių įtampų kraštutinio nacionalizmo ideologija iš gatvės jau prasisunkė į kabinetus ir valdžios vyrų bei moterų galvas. Ją palaiko visas administracinis resursas. EP nariai iš Airijos konstatavo, kad demokratija Europoje yra tik žodis, tikrovė visai kita, ir jeigu norime permainų, žmonės turi veikti patys, nelaukti manos iš dangaus. Visoms kairiosioms ir patriotinėms jėgoms reikia koordinuoti veiksmus, skatinti viešumą ir tarptautinį solidarumą.

Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, kviečiame paremti: Patreon platformoje patreon.com/KazimierasJuraitis; Tiesiogiai pervedant per PayPal paypal.me/PressJazzTV; Bankiniu pavedimu - VŠĮ "Kaisakas", LT477300010078090515 Paskirtyje nurodant ''Auka''.

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.