Z. Jedinskij vėl siekia, kad Lietuvoje būtų išslaptinti įslaptinti KGB’istai • 2018 04 24

2018 04 24

Praėjusių metų rudenį Seimo narys Zbignev Jedinskij teikė įstatymo projektą dėl Lietuvoje įslaptintų KGB'istų išslaptinimo.

Į tokią iniciatyvą aštriai sureagavo konservatorių partija ir ypač – taip vadinamų anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas Arvydas Anušauskas, kuris teigė, kad toks KGB'istų išslaptinimas būtų didžiausia dovana Rusijos FSB.

„Siūloma išviešinti tuos, kurie perdavė mūsų VSD vertingą informaciją ir kuria savo laiku, manau, buvo tinkamai pasinaudota. Tokios dovanėlės FSB senokai laukia – tai leistų iš karto sumažinti savo sąnaudas filtruojant buvusius KGB agentus siekiant juos įtraukti į naują bendradarbiavimą prieš Lietuvą“, - takąrt visus prespėjo konservatorius.

Pasak A. Anušausko „tokiu projektu ponas Jedinskij (Zbignev Jedinskij, įstatymo projekto teikėjas – red. pastaba) siekia kirsti per pasitikėjimą mūsų valstybe“.

Seimo nariai įsiklausė į konservatoriaus perspėjimus ir nepritarė įstatymo projektui: už balsavo tik 19 Seimo narių, prieš - 26, susilaikė - 33.

Tačiau per pusmetį Lietuvą sukrėtė visas pluoštas KGB'inių skandalų, ypač, kai KGB agentais buvo paskelbtos tokios asmenybės kaip Donatas Banionis, Saulius Sondeckis ar Vincentas Sladkevičius.

Šių iškilių Lietuvos žmonių paskelbimas KGB'istais sukėlė didelį pasipiktinimą visuomenėje, o anušauskinių KGB sąrašų skelbėjai bandė nevykusiai teisintis, kodėl jie skelbė tuos savo sugalvotus sąrašus.

Dabar, kai prabėgo pusmetis, Z. Jedinskij vėl teikia tokį patį įstatymo projektą dėl įslaptintų KGB'istų išslaptinimo.

Apie tai balandžio 24 d. „PressJazz pokalbiuose“ papasakojo pats Z. Jedinskij.

https://www.pressjazz.tv/
http://www.ekspertai.eu/

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.