Vigilijus Sadauskas • 2018 03 15

2018 03 16

Kovo 15 d. Seimas, atsižvelgdamas į Seimo narių Aušros Maldeikienės, Aušrinės Armonaitės, Arvydo Nekrošiaus, Manto Adomėno, Arūno Gelūno ir Vytauto Kernagio siūlymą atleisti iš akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareigų Vigilijų Sadauską pareiškė nepasitikėjimą akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriumi Vigilijumi Sadausku ir atleido jį iš užimamų pareigų.

V. Sadauskas užsitraukė nemalonę, nes viešai buvo pasiūlęs 1000 eurų premiją už publikaciją apie žydų tautybės asmenų nusikaltimus, žudžiusius ar prisidėjusius prie trėmimų, kankinimų.

Už V. Sadausko nušalinimą per slaptą balsavimą buvo 77 Seimo nariai, prieš buvo 17, 13 susilaikė. Trys biuleteniai sugadinti. Mokslo ir studijų įstatymas numato, kad akademinės etikos kontrolierius iš pareigų gali būti atleistas, kai nepasitikėjimą juo pareiškia daugiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra 71 ir daugiau.

Dėl nežinomų priežasčių Seimo „Youtube“ paskyroje neišliko V. Sadausko pasisakymo jo klausimo svarstymo metu. Jūsų dėmesiui šio pasisakymo audio versija.

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.