V. Bakas nenori komentuoti JTŽTK sprendimų nevykdymo • 2018 09 28

2018 09 28

http://www.ekspertai.eu/nsgk-pirmininkas-atsisako-komentuoti-tarptautiniu-teismu-sprendimu-lietuvai-nevykdyma96629/

Tarptautinių teismų sprendimų nevykdymas gali padaryti didelių bėdų Lietuvos reputacijai.

Kaip žinoma, atsakingos mūsų valstybės valdžios institucijos Jungtinių tautų žmogaus teisių komiteto (JTŽTK) šių metų liepos 26 d. Baigiamųjų išvadų net nepristatė valstybine lietuvių kalba nei visuomenei, nei advokatams, nei prokurorams, nei teisėjams, nors tai labai aiškiai savo dokumente padareyti nurodė pats JTŽTK.

„Valstybė turėtų stiprinti pastangas informuoti ir šviesti visuomenę, advokatus, prokurorus ir teisėjus apie Paktą ir jo Fakultatyvų protokolą“, - rašoma JTŽTK dokumente.

Jau buvo skelbta, kad Užsienio reikalų ministerija yra informavusi, kad lietuvių kalba JTŽTK dokumento plačiau neviešins ir visuomenės, advokatams, nei prokurorams, nei teisėjams nešvies (apie tai buvo informuota publikacijoje „Problema: mūsų šalies politikai ir visuomenė labai prastai informuojami apie svarbius tarptautinius sprendimus Lietuvai“).

Kokią žalą Lietuva gali patiri nevykdydama tarptautinių įsipareigojimų išsamiai yra papasakojas Teisingumo ministerijos Atstovavimo EŽTT skyriaus vedėjas Donatas Murauskas (apie tai buvo skelbta publikacijoje „Lietuva gali sulaukti labai rimtų pasekmių nevykdydama JTŽTK sprendimo dėl R. Pakso“).

Dėl šios problemos į Seimą ir Z. Vaišvilos ir A. Nako kreipimasis į Seimą ir Respublikos Prezidento rinkimų būsimus dalyvius yra kreipęsi ir signataras Zigmas Vaišvila bei Audrius Nakas (apie tai plačiau publikacijoje „Z. Vaišvilos ir A. Nako kreipimasis į Seimą ir Respublikos Prezidento rinkimų būsimus dalyvius“).

„PressJazz.TV“ žurnalistas Kazimieras Juraitis pabandė sužinoti, ką šiuo klausimu galvoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, žaliasis valstietis Vytautas Bakas.

Tačiau politikas nepanoro išsakyti savo nuomonės (arba jos tiesiog neturi), todėl patarė kreiptis į Teisingumo ministeriją arba Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą.

Išgirdęs klausimą – ar tarptautinių sprendimų nevykdymas nėra grėsmė nacionaliniam saugumui – V. Bakas tepasakė, kad turi eiti ir išskubėjo į Seimo posėdį.

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.