Prenumeruokite naujienlaiškį

Stambulo konvencija. Kas prieš? | Kazimieras Juraitis | 2021 02 22

2021 02 22

Stambulo konvencija. Kas prieš? | Kazimieras Juraitis | 2021 02 22
Siekdami pažaboti smurtą prieš moteris, Europos Parlamento (EP) nariai praėjusių metų pabaigoje paragino visas to nepadariusias Europos Sąjungos (ES) valstybes, įskaitant Lietuvą, kuo greičiau ratifikuoti Stambulo konvenciją (su visa Stambulo konvencija galima susipažinti ČIA).
„EP taip pat smerkia išpuolius ir kampanijas prieš konvenciją kai kuriose šalyse, pagrįstas sąmoningu visuomenės klaidinimu ir melagingu minėtos konvencijos aiškinimu“, - skelbiama EP pranešime visuomenei „EP ragina Lietuvą ir kitas šalis nedelsiant ratifikuoti Stambulo konvenciją“.
Tačiau kaip visuomenė klaidinama ir kas melagingai aiškinama apie Konvenciją, EP nepatikslina.
EP taip pat ragina parengti atitinkamą ES teisės aktą ir įtraukti smurtą prieš moteris į ES pripažintų nusikaltimų, už kuriuos taikytina baudžiamoji atsakomybė, sąrašą. Į jį taip pat siūloma įtraukti „neapykantos kurstymą dėl lyties, lytinės orientacijos, lytinės tapatybės ir lyties ypatumų“....
...Vienos ryškiausių Lietuvos moterų teisių gynėjos Marijos Aušrinės Pavilionienės nuomone, Stambulo konvencijos ratifikavimas maksimaliai eliminuotų grėsmes moterų gyvybei....
Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, kviečiame paremti: Patreon platformoje patreon.com/KazimierasJuraitis; Tiesiogiai pervedant per PayPal paypal.me/PressJazzTV; Bankiniu pavedimu - VŠĮ "Kaisakas", LT477300010078090515 Paskirtyje nurodant ''Auka''.

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.