Sp. konf. anušauskinių KGB sąrašų skelbėjų tema • 2019 10 30

2019 10 30

http://www.ekspertai.eu/kaip-pagerbsime-mirusiuju-kardinolo-vincento-sladkeviciausdonato-banionio-ir-sauliaus-sondeckio-atminima/

2019 m. spalio 30 d. 13 val. įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kaip pagerbsime mirusiųjų kardinolo Vincento Sladkevičiaus, Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio atminimą?“.

Spaudos konferencijoje dalyvavo profesorė Silvija Sondeckienė, Raimundas Banionis ir buvęs LR Seimo narys Audrius Nakas.

Spalio 2 d. pranešėjai Generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui, Seimo valdybai ir Prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė LR Seimo valdybos pavedimu LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos Darbo grupės dokumentus dėl 2018-01-05 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) interneto svetainėje kgbveikla.lt paskelbtų LGGRTC sukurtų dokumentų ištyrimo. 2018-01-05 LGGRTC Duomenyse apie KGB agentą „Alksnį“, 2018-01-05 LGGRTC Duomenyse apie KGB agentą „Bronių“, 2018-01-05 LGGRTC Duomenyse apie KGB agentą „Saliutą“ teigiama, kad mirusieji kardinolas Vincentas Sladkevičius, Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis slapta bendradarbiavo su TSRS KGB.

Kaip pagerbsime šiuos žymius Lietuvai mirusiuosius artėjančių švenčių proga?

Prokuratūra ne tik atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto. Generalinis prokuroras dėl šio klausimo nepriima signataro Z. Vaišvilos, Generalinio prokuroro pavaduotojas D. Karčinskas raštu teigia, kad Z. Vaišvila jau buvo dėl šio klausimo pas Generalinį prokurorą, nors tai – melas. Profesorei Silvijai Sondeckienei, Raimundui Banioniui ir Audriui Nakui, signatarui A. Butkevičiui – Generalinė prokuratūra net neatsako dėl jų priėmimo drauge su signatarais.

Pranešėjai dėl Generalinės prokuratūros neveikimo kreipiasi į administracinį teismą.

Kreipiamasi ir į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą, kad nebeskelbtų šio šmeižto apie mirusiuosius.

#PressJazzTV
https://www.pressjazz.tv/
http://ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.