R. Paksas – tai cinizmo Everestas • 2018 08 26

2018 08 26

http://www.ekspertai.eu/rpaksasmano-supratimu-tai-cinizmo-everestas96382/

Buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas, dabartinis Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) teisėjas Egidijus Kūris neabejoja, kad slaptasis prezidento Valdo Adamkaus (JAV Centrinės žvalgybos valdybos) tikrai buvo. Kad toks kalėjimas buvo patvirtina ir ir EŽTT nutartis, kurios Lietuvos vyriausybė nutarė neskųsti.

„Aišku buvo. Ir jame buvo žmonės. Pažeidžiant Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus ir Lietuvos įstatymus, Konstituciją“, - teigė E. Kūris kalbėdamas rugpjūčio 23 d. „Žinių radijo“ laidoje.

Joje teisininkas taip pat nurodė, kad atsakomybę turi prisiimti tie, kas 2003 metais buvo valdžioje.

„Lietuvoje yra kam įvardinti jų pavardes. Žinome, kas 2003 m. buvo valdžioje. kas priėmė sprendimus – jų ratas nėra labai didelis“, - nurodė E. Kūris.

Kaip žinoma, valdžioje nuo 2003 m. vasario 26 d. iki 2004 m. balandžio 6 d. Lietuvos prezidento pareigas ėjo Rolandas Paksas.

2010 m. pradžioje paskelbtoje parlamentinio tyrimo išvadoje (Nr. XI-659) sakoma: „VSD direktorius M. Laurinkus gavo neigiamą tuometinio Respublikos Prezidento R. Pakso atsakymą dėl JAV tardomų asmenų įvežimo į Lietuvos Respublikos teritoriją.“

Ekspertai.eu paprašė R. Pakso pakomentuoti tokią E. Kūrio nuomonę.

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.