Prenumeruokite naujienlaiškį

Prokurorų dorovė ir teisėjų nekaltybė | Aurimas Drižius ir Kazimieras Juraitis | 2022 10 28

2022 10 28

Prokurorų dorovė ir teisėjų nekaltybė 2022 10 28 Aurimas Drižius ir Kazimieras Juraitis Š.m. rugpjūčio 11 d. prokurorės Eglės Matuizienės prašymu teisėja Rasa Paulauskaitė nutaria leisti atlikti masines kratas "Gerosios kaimynystės forumo" ir "Teisingumo aušros" steigėjų bei aktyvistų būstuose.

Ištrauka iš teisingumo ministerijos oficialios informacijos: "Teisingumo ministerijos iniciatyva Lietuva pirmą kartą organizavo atranką į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą, taip pat ieškoma papildomų galimybių prisidėti žmogiškaisiais ištekliais prie karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui tyrimo Ukrainoje. Šiuo metu Eglė Matuizienė dirba prokurore Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente. Ji yra įtraukta į prokurorų grupę, kuri vykdo pagal LR Baudžiamojo kodekso universalios jurisdikcijos taisykles pradėtą Generalinės prokuratūros tyrimą dėl karo nusikaltimų, nusikaltimų žmoniškumui ir agresijos nusikaltimo Ukrainoje. Eglė Matuizienė yra įgijusi teisės mokslų magistro kvalifikacinį laipsnį Vilniaus universitete bei teisės mokslų daktaro kvalifikacinį laipsnį Mykolo Romerio universitete, taip pat yra daugelio publikacijų baudžiamosios teisės srityje autorė.

Kovo mėnesį Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuroras kreipėsi į visas Romos statuto šalis nares su prašymu deleguoti nacionalinius ekspertus, kad būtų sudarytos sąlygos veiksmingai reaguoti atliekant prokuroro tyrimus, ypač atsižvelgiant į poreikį skubiai tirti situaciją Ukrainoje. Tarptautinis Baudžiamasis Teismas – tai tarptautinė teisminė institucija, įgaliota vykdyti teisingumą asmenims už ypač sunkius, tarptautinę visuomenę verčiančius susirūpinti nusikaltimus ir papildanti nacionalinę šalies baudžiamąją jurisdikciją.

Deleguotojo nacionalinio eksperto-tyrėjo darbo vieta bus Hagoje (Nyderlandai). Delegavimo trukmė – 1 metai (su galimybe pratęsti iki 2 metų)." Šaltinis čia: https://tm.lrv.lt/lt/naujienos/tarptautinio-baudziamojo-teismo-prokuraturoje-nuo-lietuvos-dirbs-prokurore-egle-matuiziene
Šioje baudžiamojoje byloje dar dirba geriausiais metų prokurorais skelbti Zdzislav Tuliševski ir Redas Savickas.

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.