Prisimintos skandalingojo teisėjo E. Kūrio nuodėmės • 2020 03 01

2020 03 01

EŽTT teisėjo E. Kūrio nuodėmės Lietuvai garbės nedaro

http://www.ekspertai.eu/eztt-teisejo-ekurio-praeities-nuodemesoficialiai-tesiamos-ir-siandienlietuvai-garbes-nedaro/

Buvęs Vilniaus universiteto rektorius Rolandas Pavilionis 2004 m. yra sakęs, dabartinis Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjas Egidijus Kūris esą 1992 m. neteisėtai gavo profesoriaus vardą. Apie tai laidoje „Aktualus skambutis“ papasakojo advokatas, profesorius Stanislovas Tomas, buvęs tuometinio Europos Parlamento nario R. Pavilionio padėjėjas.

Teigiama, kad tais laikais E. Kūris neturėjo habilituoto daktaro laipsnio bei neturėjo būtino docento darbo stažo, kad būtų galėjęs tapti profesoriumi.

Maža to, R. Pavilionis buvo atskleidęs garbės nedarantį poelgį – E. Kūris pats sau suteikė profesoriaus vardą, o tai akivaizdus interesų konfliktas.

Kyla klausimas – už kokius mokslinius darbus jam 1992 m galėjo būti suteiktas profesoriaus vardas? S. Tomo teigimu, R. Pavilionis jam sakęs, kad tokių darbų pas E. Kūrį nebuvo.

Ekspertai.eu primena, kad E. Kūris labiausiai pagarsėjo neteisėtai nušalinto prezidento Rolando Pakso apkaltos metu, kai prisipažino, kad jam yra tekę pabendrauti su dvasiomis – Konstitucinėmis dvasiomis.

Šis teisėjas nevengia įsivelti ir į skandalus – gegužės 11 d. 13 val. Prancūzijos baudžiamojo teismo posėdyje bus nagrinėjama Egidijaus Kūrio baudžiamoji byla, kurioje jis kaltinamas tuo, kad apšmeižė S. Tomą viešai pareikšdamas, kad advokatas „nėra profesorius“.

Įtariama, kad tokį pareiškimą E. Kūris padarė vedamas ir rasistinės motyvacijos. E. Kūriui gresia 45 tūkstančių eurų bauda ir žalos atlyginimas.

#PressJazzTV
https://www.pressjazz.tv/
http://ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.