Prezidentė Grybauskaitė apkirpo šalies vadovo Nausėdos sparnus 2020 07 26

2020 07 27

https://www.ekspertai.eu/prezidente-dgrybauskaite-apkirpo-salies-vadovui-gnausedai-sparnuslietuva-prarado-itin-svarbia-galimybe/

Šalies vadovas Gitanas Nausėda džiaugėsi beveik penkių parų pinigų dalybomis Briuselyje ir iš Europos Sąjungos (ES) Lietuvai skiriamas lėšas vadino įspūdingais skaičiais.

Už iškovota pergalę – miližinišką kiekį pinigų – G. Nausėda vietos funkcionierių Vilniaus oro uoste buvo apdovanotas ąžuolo vainiku.

Pranešama, kad, sudėjus visas priemones, Lietuva iš ES per ateinančius septynerius metus gaus 14,5 mlrd. eurų – per pusantro milijardo daugiau nei dabar.

Tačiau tokį šalies vadovo G. Nausėdos pergalės džiaugsmą dėl gausybės pinigų kiekio, prislopino prezidentės Dalios Grybauskaitės įžvalgos.

„Diskriminacinė europinė politika žemės ūkio atžvilgiu naujoms narėms išlieka ir, be jokios abejonės, ši suma yra žingsnis į priekį, bet jokiu būdu nerodo, kad mes sugebėjome rimtai pagrįsti savo poreikius, juolab, kad visos trys Baltijos šalys turėjo suvienytą poziciją ir kovojo trise“, - pasakė D. Grybauskaitė.

Baisiausia, į ką atkreipė dėmesį prezidentė, Lietuva prarado tuos pinigus, kuriuos buvo galima naudoti praktiškai be jokios atskaitomybės.

„Lietuva Europos biudžete prarado labai daug struktūrinių fondų, kuriuos buvo galima naudoti tik savo nuožiūra, be didesnės priežiūros, bei žemės ūkio plėtrai dideli praradimai. Bendroje sumoje septynių metų Europos biudžetas yra gerokai mažesnis, nei kad buvęs“, - atskleidė D. Grybauskaitė.

Valstybinio transliuotojo liepos 26 d. laidos „Savaitė“ reportaže primenama, kad lėšas atsigavimo fondui – per 600 mlrd. eurų – ES skolinsis bendrai, tad ir grąžinti turės bendrai.

Todėl bendrijoje planuojama įvesti bendrus naujus mokesčius.

„Ateityje matysime spaudimą įvedinėti naujus mokesčius arba, jei tai neišeina, didės visų šalių įnašai į ES biudžetą“, - paaiškino prezidentė D. Grybauskaitė.

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.