Paaiškėjo, kada vėliausiai bus išversta • 2018 12 12

2018 12 12

http://www.ekspertai.eu/eztt-spendimas-lietuvaidel-slapto-prezidento-vadamkaus-kalejimoturi-buti-isverstas-iki-kitu-metu-balandzio-menesio/

Paaiškėjo, kad Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimai Lietuvai, dėl prezidento Valdo Adamkaus slapto kalėjimo, bus išverstas kitų metų balandžio mėnesį.

Apie tai gruodžio 12 d. ekspertai.eu laidoje „Aktualus skambutis“ informavo Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus patarėjas Audris Kutrevičius.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad balandžio pradžioje sprendimas bus išverstas“, - garantavo ministerijos atstovas.

Pasak A. Kutrevičiaus, „šiai minutei, kas galutinai vers, dar neaišku“. Patarėjo teigimu, šiuo metu Vyriausybės kanceliarija apsivertusi vertimais.

Jis taip pat informavo, kad baudą Lietuvoje be teismo kalintam ir kankintam arabui Lietuva privalo sumokėti iki sausio 9 d.

Atsakydamas į klausimą, o kaip reikės mokėti baudą, jei teismo sprendimas bus išverstas į lietuvių kalbą tik kitų metų balandžio mėnesį, o baudą reikia jau sumokėti iki sausio 9 d., buvo pasiūlytas kompromisinis sprendimas – tokiu atveju galima bandyti pasinaudoti google vertėju ar asmeniškai susirasti vertėją.

Kadangi Vyriausybei su vertėjų paieškom sekasi pakankamai sunkiai, ministerijos atstovas paklausė, gal ekspertai.eu galėtų ką nors pasiūlyti?

Laidos vedėjas Audrius Nakas patikino, kad be abejo galima būtų parūpinti tinkamo lygio vertėjų. Ekspertai.eu atstovai šiuo klausimu jau susisiekė su Vyriausybės kanceliarija.

„Matote, čia praktiškai turi versti teisininkas lingvistas, kuris gerai išmano teisinę terminiją. Teisės aktų vertimai yra labai specifiniai, vertėjas gali būti idealus versti Šekspyrą ar Hemingvėjų ir t.t., bet jis neišvers sprendimo niekada“, - pokalbio pabaigoje atskleidė A. Kutrevičius.

www.pressjazz.tv
www.ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.