Nupirkti Kremlių? Įveikti Rusiją? Prisjaukinti Lietuvai pasaulį! • 2018 05 05

2018 05 05

Gegužės 4 d. „PressJazz pokalbiuose“ ekspertas, sistemų tyrėjas, matematikas Kęstutis K.Urba ir laidos vedėjas Audrius Nakas pratęsė pokalbį – kas per gerovė kai aplink žvanga ginklai?

K. Urbos teigimu, Lietuvos artimąją užsienio politiką apsprendžia greta ar šiek tiek toliau esantys įtampos taškai ir regionai: itin militarizuota Karaliaučiaus sritis, Astravo AE bei Rytų Ukrainos ir Krymo valdymo konfliktai. Neužmiršti ir Moldovos – padniestrės bei Gruzijos-Abchazijos bei pietų Osetijos regionai.

Pirkti Karaliaučiaus sritį ES, panašiai kaip prieš pusantro šimto metų Aliaską iš Rusijos, neužtektų lėšų, o ir politinė valia tam neatsirastų. Paveikti Rusiją ekonominiais svertais – naftos kainomis, kaip buvo apie 1990 metus, kai subyrėjo Sovietų Sąjunga, kuriai reikėdavo pirkti Kanadoje grūdus jau nepavyks, nes Rusija perėjusi į rinkos ekonomiką jau 15 metai ne tik pati išsimaitina, bet ir eksportuoja javus bei tebėra stipri naftos ir ginklų prekybininkė.

Lietuvai dėl mažo įtakingumo ir politinio svorio belieka rodyti aktyvumą ilgajame politikos periode: 20-30 metų į priekį. Jei pavyktų suformuoti geresnio pasaulio – taikingesnio ir teisingesnio ašį iš branduolinių JAV, ES, Kinijos bei Rusijos, o dar geriau žiedą liaudies demokratijos – politikų tarpparlamentinių ryšių priemonėmis, tai laimėtų visi.

Nuosaikioje diskusijoje buvo paliesta kur kas daugiau svarbių ir aktualių istorinių detalių.

https://www.pressjazz.tv
http://ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.