Nuo užsienio politikos iki branduolinių smūgių • 2018 04 20

2018 04 21

Balandžio 20 d. „PressJazz pokalbiuose“ ekspertas, sistemų tyrėjas, matematikas Kęstutis Urba ir laidos vedėjas Audrius Nakas pabandė aptarti Lietuvos užsienio reikalų politiką.

K. Urbos teigimu, kai aplinkui žvanga ginklai, užsienio politikos kryptis ir principus paprasčiausias dalykas būtų išvesti iš Švento rašto ir popiežiaus enciklijos.

„Mūsų užsienio politiką yra apėmęs geopolitinių nykštukų kompleksas“, - įsitikinęs K. Urba.

A. Nakas su tokia nuomone nesutinka, teigdamas, kad pasiklausius mūsų šalies lyderių, Lietuva atrodo kaip pasaulio centras.

Pokalbyje įvertintas neseniai įvykęs Baltijos trijulės vizitas JAV, konstatuota, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė – tai ne Vytauto Landsbergio, o žiniasklaidos projektas.

A. Nako teigimu, pasaulis vis labiau įsiklauso į Lietuvos balsą, Rusijos grėsmės akivaizdoje.

Laidoje buvo atskleista, kad tikrasis Lietuvos užsienio ir gynybos reikalų ministras yra konservatorius Emanuelis Zingeris.

Laidoje be daugelio kitų paliestų temų taip pat buvo išvardinta, ko Lietuva nebūtų pasiekusi, jei ne narystė Europos Sąjungoje.

Vienas iš svarbių momentų – Lietuva gauna reparacijas už antrojo pasaulio karo metu patirtus nuostolius. Viso, per tam tikrą laiką, Lietuva gali tikėtis sulaukti vieno trilijono dolerių išmokų.

Laidoje taip pat buvo svarstyti privalumai ir trūkumai, jei Vakarai pirmieji smogtų stiprų branduolinį smūgį Rusijai.

Diskusijos pabaigoje nuskambėjo mintis, kad D. Grybauskaitė galėtų siekti dar vienos prezidento kadencijos, tam tik reikėtų sutvarkyti teisinę bazę.

WWW.PRESSJAZZ.TV
EKSPERTAI.EU

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.