Nauja jungtinė jėga • 2020 02 12

2020 02 12

http://www.ekspertai.eu/nauja-jungtine-jega-ruosiasi-pergaleirimtai-galvojama-apie-desimtis-ir-simtus-tukstanciu-zmoniugal-ir-milijona/

Lietuvos Centro partijos „Gerovės Lietuva“ vadovas Naglis Puteikis ir partiją „Kartų solidarumo sąjunga–Santalka Lietuvai“ kuriantis filosofas, judėjimo „Lietuva yra čia“ lyderis Arvydas Juozaitis surengė bendrą spaudos konferenciją Seime, kurioje informavo, kad derina pozicijas būsimiems Seimo rinkimams ir įvardino pagrindines idėjas.

„Kai tiek daug mažų ir piktų, mes parodome, kad esame daug solidesni ir tikrai rimtai galvojame apie dešimtis ir šimtus tūkstančių žmonių, gal ir milijoną, kurie mus mato kaip ateities bendrą jungtinę jėgą“, - atskleidė A. Juozaitis.

Jis taip pat informavo, kad šios dvi politinės jėgos – Lietuvos Centro partija „Gerovės Lietuva“ ir „Kartų solidarumo sąjunga–Santalka Lietuvai“ pilnai susilies po rinkimų.

„Seimas praranda autoritetą, o mes ateiname su keliom idėjom, dėl kurių dabar jau apsitarėm ir po rinkimų tęsim tą darbą ir tada jau gali būti didžioji koaliciją į kurią manom vienysis ir kiti po rinkimų“, - kalbėjo A. Juozaitis.

Pasak politiko „reikia sustabdyt Seime įsigalėjusią korupciją“.

Todėl bus siūloma nauja vidinė korupcijos prevencijos struktūra Seimo viduje – Senatas. Jis bus skirtas stabdymui įstatymų paperkamumui ir jų užsakymui.

„Senatas – tai būtų nedidelė struktūra sumažinus dabartinio Seimo narių skaičių iki 100 ir pavadinus tautos rūmais, tada apie 40 žmonių darbuotųsi Senate“, - atskleidė A. Juozaitis.

Pasak pranešėjų, Seime turi atsirasti tokie, kurie dirbtų eilinių žmonių labui. Taip pat bus siūloma, kad Seimo nariai galėtų būti Seimo nariais tik dvi kadencijas iš eilės. Vėl Seimo nariu galėtų būti bent po vienos kandencijos pertraukos.

„Savo narių atžvilgiu mes taip pat pasisakom, kad mes irgi ne daugiau kaip dviem kadencijom norim ateiti ir per per tas dvi kadencijas padaryti iš tikrųjų tvarką“, - teigė A. Juozaitis.

Taip pat bus siekiama sukurti mechanizmą, kad rinkėjai galėtų atšaukti savo išrinktą Seimo narį, jei jo darbas jų netenkina.

Pranešėjai informavo, kad bendro sąrauose 2020 m. Seimo rinkimuose jie nedaro, bet bus draugiškai susitarta vienas kitą remti.

Taip pat bus bandoma siekti paspartint pensijų indeksavimą, bus siekiama gerinti smulkaus ir vidutinio verslo sąlygas, numatoma palaipsniui mažinti PVM tarifą pirmo būtinumo prekėms, t.y. maistui.

Lietuvos Centro partija „Gerovės Lietuva“ ir „Kartų solidarumo sąjunga–Santalka Lietuvai“ planuoja laimėti mažiausiai 30 - 35 vietas Seime, o prie laimėtojų būtų leidžiama jungtis pavienei smulkmei.

#PressJazzTV
https://www.pressjazz.tv/
http://ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.