Prenumeruokite naujienlaiškį

Mažeikių valdininkai žmones persekioja už kritiką? 2020 07 07 Kazimieras Juraitis

2020 07 08

Prieš porą dienų iš Mažeikių skambinusi Regina į PressJazzTV skambina vėl, ir šįkart - jau nerimaudama dėl praeito skambučio pasekmių. Priminsime, kad anąkart moteris nuogąstavo, jog savivaldybė ruošiasi 100 neįgalių vaikučių mokyklą perkelti už 20 km nuo Mažeikių, o visą šį procesą "įvelka" į susitarimo su visuomene imitaciją. Pokalbio metu moteris samprotavo apie tokių sprendimų motyvacijas, apibūdino vicemerės Linos Rimkienės ir mero Vidmanto Macevičiaus charakterius.
Kitą dieną po minėto reportažo Regina pasakoja patyrusi primygtinį tarybos nario Virginijaus Sungailos prašymą PANAIKINTI reportažą, kadangi jie esąs įžeidus ir gali būti vertinamas kaip šmeižtas, o pati reportažo autorė prisideda prie prašymo ir taip pat dėl šventos ramybės prašo publikaciją ištrinti.
Panašiais atvejais stengiamės atsižvelgti į reportažo dalyvių norus ir prašymus, bet ne šįkart. Mat panašu, jog gali vykti susidorojimas su rinkėjais, siekiant užglaistyti viešų interesų nepaisymą. Pats Virginijus Sungaila pagarsėjęs kaip teisybės ieškotojas, o 2011 m. buvo bandomas nuteisti už tai, kad išvadino buvusį merą Vilhelmą Džiugelį "pederastu". Teismas Virginijaus nenuteisė, nes politikas tokį savo elgesį pateisino taip: Mesdamas tą negražų epitetą jis tiesiog buvęs susijaudinęs (bet ne lytiškai, o politiškai) ir turėjęs omenyje, kad meras parsiduodąs, bet irgi ne lytiškai, o politiškai.
Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/539153/naftininku-miesto-meras-ne-iskrypelis
Lyginant aną istoriją su mūsiške matyti, kad jos visiškai iš tolo nepanašios. Šimto neįgalių vaikų mokyklos iškėlimas,pasitvirtinus tam tikriems spėjimams ir įtarimams, gali būti vertinamas kaip kriminalinis nusikaltimas. Todėl ginant viešąjį interesą tokiu atveju, tiktų ir sodresni kritiški epitetai biurokratų atžvilgiu: "galvijai, iškrypėliai, žvėrys ir t.t., ir pan.". Svarbiausia, kad jie būtų paveikūs ir daroma žala visuomenei būtų sustabdyta. Todėl užuot sunaikinę paviešintą informaciją, mes šiai istorijai skirsime ypatingą dėmesį.

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.