Lietuvai nurodyta nebeloti ant Baltarusijos • 2019 11 19

2019 11 20

http://www.ekspertai.eu/europos-sajunga-ir-jav-nurode-lietuvai-nebeloti-ant-baltarusijos-tenka-paklusti/

Visi gerai žinome, kad Lietuva galutinai savo nepriklausomybės neteko tuo metu, kai buvo priimta į NATO ir Europos Sąjunga (ES). Netekus nepriklausomybės tuo nebuvo apsiribota, Lietuva savarankiškai naikino ir naikina savo valstybingumo likučius.

Savaime suprantama, neturinti nepriklausomybės valstybė nevykdo jokios užsienio politikos, tik tai, ką liepia šeimininkai.

Štai, pavyzdžiui, ilgą laiką Lietuvai buvio liepta loti ant Baltarusijos ir jos paskutiniojo Europos diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos. Šią misiją mūsų šalis vykdė labai gerai, skalijimas girdėjosi raiškiai, šeimininkai buvo patenkinti.

Tačiau taip atsitinka, kad kartais politikoje viskas apsiverčia. Todėl dabar Lietuvai įsakyta liautis bukai amsėjus.

Aptarti šios ir panašių problemų – santykių su Ukraina ir Baltarusija klausimus – lapkričio 19 d. pas prezidentą Giraną Nausėdą susirinko Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Seimo komitetų vadovai Ramūnas Karbauskis, Juozas Bernatonis, Gediminas Kirkilas ir Dainius Gaižauskas, Seimo narės Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis.

„Lietuva turi laikytis tvirtos pozicijos dėl elektros nepirkimo iš tarptautinių branduolinės saugos reikalavimų neatitinkančių jėgainių bei siekti visos ES palaikymo šiuo klausimu. Būtina ir toliau remti šios šalies vykdomas reformas ir padėti jai spręsti svarbius klausimus, susijusius su eurointegracija“, - po susitikimo cituojamas G. Nausėda.

Tačiau visą esmę labai aiškiai išsakė senas politikos vilkas, socialdemokratas Juozas Bernatonis, ne apie kažkokias raudonas linijas (kaip prezidento žodžius citavo jo vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė), o taip, kaip yra ištikrųjų – kokius ir kieno nurodymus Lietuvai reikia vykdyti. Dėl šios priežasties nelinksmas atrodė ir lojimo asas, Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius.

Šiurpu pagalvoti, kas būtų, jei ateis laikas ir Lietuvai bus įsakyta nebeloti ir ant Rusijos ar nebepasakoti kliedesių apie Ukrainą... Geriau vykime tokias mintis šalin.

#PressJazzTV
https://www.pressjazz.tv/
http://ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.