Lietuva labai nesąžiningai elgiasi su Ukraina • 2020 02 14

2020 02 18

http://www.ekspertai.eu/susidaro-vaizdaskad-lietuva-labai-nesaziningai-elgiasi-rusijos-uzpultos-ukrainos-atzvilgiu/

Kol technikai ruošėsi vienai iš „PressJazz pokalbių“ laidai, laidos dalyviai tuo metu diskutavo keliomis temomis. Viena iš jų –  jau šeštus metus iš eilės vykstantis Ukrainos karas su agresore Rusija.

Kilo atsakymų nesulaukiantys klausimai – kodėl Ukrainos karinės pajėgos nuo Rusijos agresijos vaduoja Donbasą, tačiau nesiima visiškai jokių karinių veiksmų prieš tą patį agresorių Kryme? Kodėl nevaduojamas Krymas lygiai taip pat, kaip Donbasas?

Kilo klausimai – kodėl Lietuva nesiunčia savo karinių pajėgų į karo zonas užpultoje Ukrainoje? Kodėl tik apsiribojama žodžiais, o ne konkrečiais kariniais veiksmais padeda Ukrainai kuo greičiau išvaryti iš užgrobtų teritorijų Rusijos reguliariąją armiją, kurią sudaro dešimtys tūkstančių karių? Kodėl okupuoto Krymo gyventojai laikomi kažkokiais antrarūšiais ir negirdi Ukrainos kariuomenės išvaduotojos pabūklų salvių, taip kaip jas girdi Donbaso gyventojai?

Oficialiai teigiama, kad Ukraina gina visą Europą, o ta pati Europa ir pirmiausia Lietuva, metų metais tik stebi karą ir prisideda daugiau simboliškai, o ne konkrečiais kariniais veiksmais, padedant išvaryti Rusijos karines pajėgas iš okupuotų teritorijų. Bediskutuojant paaiškėjo netikėtas kalambūras – būtent dėl to, kad Lietuva yra NATO narė, todėl ir negali įsitraukti į karinius veiksmu Ukrainoje, padedant išvaryti agresorės Rusijos karinius dalinius iš šios šalies.

Taip pat prisimintas ir Lietuvos interesus Ukrainos kare atstovaujantis savanoris švedas Jonas Ohmanas, kuris yra informavęs apie tai, kaip ukrainiečiai stengiasi specialiai minėtame kare žudyti būtent rusų tautybės žmones.

Nors šis pokalbis, kuriame dalyvavo signataras Zigmas Vaišvila, Lietuvos visuomenės tarybos atstovas Stanislavas Ladinskis ir laidos vedėjas Audrius Nakas, neturėjo būti atskiros laidos dalimi, ekspertai.eu nutarė šį pokalbį paskelbti, tebūnie tai būna viešos diskusijos šia tema – niekaip nesibaigiančio karo Ukrainoje – pradžia.

#PressJazzTV
https://www.pressjazz.tv/
http://ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.