Liberalo E. Gentvilo informuotumas • 2018 09 21

2018 09 21

http://www.ekspertai.eu/liberalas-eugenijus-gentvilas-nieko-nezino-apie-jtztk-sprendima-lietuvai-del-nusalinto-prezidento-rolando-pakso/

Seimo narys, liberalas Eugenijus Gentvilas rugsėjo 21 d. „Žinių radijo“ laidoje atsakė į žurnalisto klausimą, ar prileis nušalintą prezidentą Rolandą Paksą prie prezidento rinkimų.

Liberalo teigimu, R. Paksas prie prezidento rinkimų nebus prileidžiamas. Politikas išdėstė motyvus, kodėl nušalintam prezidentui nėra galimybių siekti prezidento posto. E. Gentvilas išaiškino, kad reikia įgyvendinti Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) sprendimą, tuomet R. Paksas galės bandyti tapti Seimo nariu. Tam kad šis EŽTT sprendimas būtų įgyvendintas, reikia Seimas atliktų kai kurias Konstitucijos pataisas.

Taip pat liberalas paviešino įdomią informaciją, teigdamas, kad R. Paksas niekada nesikreipė į Jungtinių tautų žmopgaus teisių komitetą (JTŽTK).

Sunku patikėti, tačiau tai faktas – Seimo nariai yra visiškai neinformuojami apie tarptautinių institucijų sprendimus Lietuvai.

Taip, Seimo narys gal ir gali nežinoti, kas kada kreipiasi į tarptautinius teismus. Tačiau privalėtų žinoti, kai šios tarptautinės institucijos skelbia savo verdiktus Lietuvai.

Kaip žinoma, JTŽTK prieš ketverius su puse metų pilnai atstatė R. Pakso politines teises nuo jo nušalino nuo prezidento pareigų dienos.

Tačiau Lietuva šio JTŽTK sprendimo iki šios dieno neįgyvendino.

Platesnis komentaras apie tai bus artimiausiu metu.

Ekspertai.eu tik dar kartą primena ir atkreipia dėmesį – norint atstatyti nušalinto prezidento R. Pakso politines teises nereikia jokio Seimo su jo konstitucinėmis pataisomis.

Tam kad būtų atstatytos R. Pakso teisės tereikia, kad Konstitucinis teismas, įgyvendindamas privalomą Lietuvai JTŽTK sprendimą, privalėjo dar prieš ketverius metus persvarstyti savo (Egidijaus Kūrio – ekspertai.eu past.) ankstesnį nutarimą apie konstitucines dvasias. Taškas.

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.