Prenumeruokite naujienlaiškį

Konkursas: Prižiūrėtojas – Velnias 2020 07 10 Kazimieras Juraitis ir Gintautas Šarauskas

2020 07 10

Š.m. sausio mėn. Vilniuje įvyko Žmogaus Teisių forumas "Ar Lietuvos kalėjimai yra pajėgūs pasiekti bausmės tikslus".

Šiame renginyje pasisakė ir kalinių asociacijos sekretorius Tautvaldas Snukiškis, kuris įvardino pagrindinę problemą, kodėl gi kalėjimai neperauklėja nusikaltėlių, o "yra nusikaltėlių kalvė": pagrindinė priežastis - nuolatinis 24 val. per parą besitęsiantis smurtas. Visiškai logiškai nuskambėjo ir šio nuteistojo mintis, kad santykiai tarp nuteistųjų ir prižiūrėtojų turėtų būti grindžiami įstatymais.
Po Kazimiero Juraičio vizito į "Pakelės namus" ir paviešinto pokalbio su kalinių asociacijos sekretoriumi Tautvaldu Snukiškiu, Alytaus kalėjime prasidėjo represijos: kratos, gąsdinimai ir patyčios.
Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Gintautas šarauskas rekomenduoja nedaryti skubotų išvadų. Tokiam siūlymui, be abejo, pritariame. Ir kad suaktyvinti pozityvių pokyčių procesus, skelbiame konkursą: PRIŽIŪRĖTOJAS - VELNIAS. Kalinius raginame viešai išsakyti skriaudas ir patyčias, kurias jie patyrė iš savo prižiūrėtojų. Esame įsitikinę, kad geriausias veiksnys bet kokiems teigiamiems tikslams pasiekti - VIEŠUMAS.

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.