JAV karių rotacijos klausimus Baltijos šalyse spręs ne D. Trampas • 2018 04 04

2018 04 04

Prieš išvykdama į istorinį Baltijos šalių ir JAV prezidentų susitikimą, prezidentė D. Grybauskaitė teigė, kad net ir vienas JAV karys Lietuvoje yra labai daug.

„Čia ne tiek svarbu kiek, o svarbu kad būtų nuolatiniu pagrindu, rotaciniu pagrindu visose Baltijos šalyse“, - pabrėžė šalies vadovė informuodama, kad D. Trampo bus prašoma nuolatinio JAV karinių pajėgų buvimo Lietuvoje.

Ekspertai.eu primena, kad Baltijos šalyse JAV karių kuopos buvo rotuotos nuo 2014 metų reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje. Tąkart buvo teigiama, kad JAV kariai čia bus tiek, kiek tik reikės.

Tačiau nors Rusijos agresyvėjimas, ką įrodė ir puolamojo pobūdžio pratybos ZAPAD, vis augo, 2017 m. rudenį JAV be jokių komentarų nutraukė nuolatinį sausumos pajėgų karių rotavimą Lietuvoje.

Valstybinio-komercinio transliuotojo balandžio 4 d. LRT reportaže pranešama, kad po balandžio 3 d. vykusio Baltijos šalių ir JAV prezidentų susitikimo, D. Grybauskaitė informavo, kad viršūnių susitikimo deklaracijoje įtraukta viskas, ko norėjo Baltijos šalys – visų pirma dėl gynybos ir Amerikos pajėgų buvimo.

Interviu LRT D. Grybauskaitė patvirtino, kad JAV kariai Lietuvoje vėl rotuosis.

Tačiau tame pačiame reportaže teigiama, kad spaudos konferencijoje paklaustas apie JAV karių rotaciją, D. Trampas nieko neatsakė.

LRT reportaže pranešama, kad Lietuvos vadovės teigimu, spręsti JAV karinių pajegų nuolatinį buvimą jau ne JAV prezidento, o kitų pareigūnų reikalas.

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.