Prenumeruokite naujienlaiškį

JAV antausis Lietuvos lyderių pastangoms dėl Baltarusijos laisvės 2020 09 24

2020 09 25

JAV neįsiklauso į Lietuvos balsą ir žada tęsti bedradarbiavimą su Baltarusijos režimu

https://www.ekspertai.eu/jav-neisiklauso-i-lietuvos-balsa-ir-zada-testi-bedradarbiavima-su-baltarusijos-rezimu/

Lietuva lyderiauja pasaulyje sankcijų Baltarusijai iniciatyvose – mūsų šalies politiniai lyderiai yra pritaikę ir nacionalines sankcijas krūvai Baltarusijos politikų ir pareigūnų, kurie dėl savo įvykdytų nusikaltimų nebegalės atvykti apsipirkti į prekybos ir pramogų centrą „Akropolis“

Jau anksčiau buvo skelbta, kad Lietuvos diplomatijos vadovo Lino Linkevičiaus teigimu, tai labai skaudus smūgis Aleksandro Lukašenkos režimui, nes visi sankcijų sąraše esantys asmenys dabar negalės apsipirkti Vilniuje prekybos ir pramogų centre „Akropolis“.

Tačiau, toli gražu, ne visos pasaulio valstybės supranta, kad tik griežtomis sankcijomis galime priversti Baltarusijos režimą pasukti demokratizacijos keliu ir siekti narystės Europos Sąjungoje ir NATO.

Todėl JAV pozicija Baltarusijos atžvilgiu šiuo metu Lietuvos politikos lyderiams visiškai nesuprantama.

Nors Jungtinės Valstijos ir teigia, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir yra nelegitimus, tačiau neketina su juo nutraukti bendradarbiavimo – JAV Senato tarptautinių reikalų komitetas patvirtino valstybės sekretoriaus pavaduotojos Džuli Fišer (Julie Fisher)
kandidatūrą ambasadorės pareigoms Baltarusijoje.

Apie tai JAV Kongreso finansuojamos televizijos „Current time“ eteryje rugsėjo 24 d. papasakojo buvęs Baltarusijos diplomatas Valerijus Kovalevskis.

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.