Prenumeruokite naujienlaiškį

Išangės testas – Kazimieras Juraitis | 2021 01 29

2021 01 29

Kinija siūlo naudoti išangės tamponus COVID testavimui

2021 m. Sausio 28 d. - Kinija neatsisako mėginių iš nosiaryklės tyrimų, tačiau šalis priėmė naują koronaviruso nustatymo metodą: išangės tamponus.

Analinis tyrimas kol kas naudojamas tik tam tikroms grupėms, daugiausia didelės rizikos atvejams ir žmonėms, esantiems karantine. Kai kuriems žmonėms, kuriems buvo atlikti analiniai tyrimai, yra keleivių, atvykstančių į Pekiną, ir daugiau nei 1 000 moksleivių bei mokytojų, kurie, kaip manoma, buvo paveikti virusu, grupė, pranešė „Forbes“.

Išangės tamponų naudojimas yra ribotas, nes jis yra invazinis ir nepatogus. Jei išmatų mėginio gauti negalima, į išangę įkišamas druskos tirpale įmirkytas maždaug 1–2 colių ilgio medvilninis tamponas, mėginyje tiriant aktyvius viruso pėdsakus.

Pekino Youano ligoninės kvėpavimo takų ir infekcinių ligų departamento direktoriaus pavaduotojas Li Tongzengas interviu valstybinei žiniasklaidai sakė, kad išangės tamponai koronavirusą nustato tiksliau nei tiriant nosį ar gerklę.

Pasak jo, išmatose ar išangėje virusas gyvena ilgiau nei kvėpavimo takuose, o tai reiškia, kad išangės tyrimai gali turėti mažiau klaidingų neigiamų pasekmių.

Praėjusią vasarą „Future Medicine“ paskelbė Kinijos mokslininkų tyrimus, kuriuose dalyvavo nedaug COVID pacientų. Kai kuriais atvejais žmonėms buvo nustatytas neigiamas COVID kiekis nosiaryklėje, bet išangės tamponais jie buvo teigiami.

"Mes siūlome išangės tamponus kaip potencialiai optimalų mėginį SARS-CoV-2 aptikti, siekiant įvertinti COVID-19 pacientų išrašymą į ligoninę", - rašė mokslininkai.

Bet ne kiekvienas mokslininkas palaiko išangės tamponų naudojimo praktiką.

Wuhano universiteto patologas Yangas Zhanqiu „Global Times“ teigė, kad nosies ir gerklės testai vis dar yra efektyviausi tyrimai, nes koronavirusas užsikrečiama per kvėpavimo sistemą, o ne virškinimo sistemą.

„Buvo atvejų, kai koronavirusas buvo teigiamas paciento ekskrementuose, tačiau nėra įrodymų, kad jis būtų perduotas per žmogaus virškinimo sistemą“, - sakė jis.

Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, kviečiame paremti: Patreon platformoje patreon.com/KazimierasJuraitis; Tiesiogiai pervedant per PayPal paypal.me/PressJazzTV; Bankiniu pavedimu - VŠĮ "Kaisakas", LT477300010078090515 Paskirtyje nurodant ''Auka''.

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.