Į Rytus ženkliai stiprinamas Rusijos atgrasymas 2020 07 29

2020 07 29

https://www.ekspertai.eu/i-rytus-pleciama-rusijos-atgrasyma-itin-palankiai-vertina-lietuvos-lyderiai/

Jungtinės Valstijos pranešė, kad iš Vokietijos pradeda išvesti apie 12 tūkst. karių iš kurių pusę žada paliti Europoje, o dalis gal net atvyks ir į Baltijos šalis, tame tarpe ir į Lietuvą.

Šalies vadovas Gitanas Nausėda informavo, kad tokį JAV svarstymą vertina itin palankiai, kaip ženklą, kad Amerika tvirtai įsipareigojusi stiprinti Rusijos atgrasymą regione.

Pentagono vadovas taip pat sako, kad naujas strateginis planas Rusijai atgrasyti.

„Perkeliame taip, kaip persikelia siena į Rytus, kur yra mūsų naujausi sąjungininkai“, - atskleidė JAV gynybos sekretorius Markas Esperis.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis nors ir nėra patenkintas, kad tokiu mastu yra išvedami JAV kariai iš Vokietijos, tačiau pritaria nuomonei, kad JAV karių sutelkimas vien Vokietijoje nevykdė savo pagrindinės funkcijos – pagrindinės dabar esančios grėsmės Rusijos atgrasymo.

G. Nausėda naujienų agentūrai BNS perdavė, kad karinis JAV buvimas Europoje yra stipriausias Rusijos atgrasymo veiksnys ir mūsų saugumo garantas.

BNS taip pat primena, kad „siekiant atgrasyti Rusiją, Lietuvoje nuo 2017 metų taip pat yra dislokuotas Vokietijos vadovaujamas tarptautinis NATO batalionas. Jame šiuo metu yra daugiau kaip tūkstantis karių“.

Lietuva yra viena iš vos devynių NATO šalių, pasiekusių sutartą gynybos finansavimo rodiklį – 2 proc. bendrojo vidaus produkto. Tikimasi, kad po kelerių metų Rusijai atgrasyti bus skiriama 2,5 proc. BVP. O buvęs Žmonių partijos kandidatas į prezidentus Vygaudas Ušackas jau prieš kelis metus ragino siekiant labiau atgrasyti Rusiją į gynybą investuoti ne 2 proc., o 4 proc. BVP.

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.