Prenumeruokite naujienlaiškį

Gimdykite be baimės | Jūratė Kuzmickaitė ir Kazimieras Juraitis | 2021 02 09

2021 02 09

Sveiki,
visų pirma, dėl Jūsų teiginio, kad keliate problemą, neva aktualią VISOMS Lietuvos gimdyvėms. Tikrai negalėtume su tuo sutikti. Klausimai, ar galima per epidemiją gimdyvei, atvykusiai į gimdymo namus, nesitestuoti dėl COVID-19, aktualūs anaiptol NE VISOMS Lietuvos gimdyvėms. Tiesą sakant, tai pirmas ir VIENINTELIS atvejis, kai gauname tokį klausimą.
Mūsų ligoninės akušerijos ginekologijos padaliniuose (jų yra trys) gimdančios moterys elgiasi atsakingai ir jautriai, atižvelgdamos į kitų gimdyvių, jų kūdikių, personalo saugumo interesus.
Per šią epidemiją LSMU Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje, be tų, kurių COVID-19 testas buvo neigiamas (tokių gimdyvių šiame skyriuje iki 2021 m. pradžios buvo netoli 1200), gimdė per 30 COVID-19 infekuotų moterų. Kai kurios buvo karščiuojančios, kai kurioms COVID-19 užfiksuota besimptomės formos. Mūsų akušerijos personalas priėmė ir COVID-19 infekuotų naujagimių.
Visi šie COVID-19 infekcijos atvejai buvo žinomi ir tai padėjo imtis visų saugos priemonių, užtikrinančių kitų gimdyvių ir jų kūdikių, taip pat ir personalo saugumą.
Pacientės, kurių COVID-19 testas yra teigiamas, į LSMU Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrių patenka per atskirą, tik joms skirtą įėjimą, jos gydomos, gimdo ir visą laiką po gimdymo guli atskirose, izoliuotose patalpose, kur joms ir jų mažyliams paslaugas teikia atskiras, su kitomis pacientėmis nedirbantis personalas.
Norint užtikrinti visų gimdyme dalyvaujančių asmenų (gimdyvės, ją lydinčio asmens, kūdikio, personalo) ir akušerijos ginekologijos padalinyje stacionarizuotų kitų gimdyvių, naujagimių, lydinčių asmenų, personalo darbuotojų saugumą, COVID-19 testas gimdyvėms yra privalomas. Tai reglamentuoja sveikatos apsaugos ministro įsakymas V-1504, kurio laikytis privalo visos Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos, kaip teigiama įsakyme, "nepriklausomai nuo nuosavybės formos ir pavaldumo".
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatyta, kad COVID-19 tyrimas atliekamas PGR metodu.
Sveikatos apsaugos minstro įsakyme "DĖL ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO ESANT LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBTAI VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIAJAI SITUACIJAI ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO" nurodoma:
„1.1. Į stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią asmens sveikatos priežiūros įstaigą (toliau – stacionarinės ASPĮ) stacionarizuojamiems pacientams, o jeigu stacionarinėje ASPĮ kartu su pacientu lieka ir kitas asmuo (paciento slaugai, priežiūrai ar kt.), ir tam asmeniui, turi būti atliekamas viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu)."
Pagarbiai
Jūratė Kuzmickaitė,
LSMU Kauno ligoninės
Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė

Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, kviečiame paremti: Patreon platformoje patreon.com/KazimierasJuraitis; Tiesiogiai pervedant per PayPal paypal.me/PressJazzTV; Bankiniu pavedimu - VŠĮ "Kaisakas", LT477300010078090515 Paskirtyje nurodant ''Auka''.

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.