Giedrius Nakas Trio • Letter for B • 2017 05 19

2017 07 14

Giedrius Nakas (LT) - klavišiniai
Andrea Caruso (ITA) - kontrabosas
Stefan Goranov (BUL) - mušamieji

Vilnius, klubas „Jazz Cellar 11“, 2017 05 19 (koncerto ištrauka)

Pianistas ir kompozitorius Giedrius Nakas, aktyviai koncertuojantis su tokiais atlikėjais ir grupėmis kaip „Saulės Kliošas“, Jurga Šeduikytė, Linas Adomaitis, M. Liu, „Despotin Fam“ ar „Re: muzika, kuri gimė vakar“, pirmą kartą pristatė savo tarptautinį trio, surengdamas turą po Lietuvą.

Kartu su jo nariais – kontrabosistu Andrea Caruso (Italija) ir būgnininku Stefan Goranov (Bulgarija) – G. Nakas pradėjo groti dar studijuodamas Princo Clauso konservatorijoje Groningene (Nyderlandai), kur pasidalinti džiazo paslaptimis nuolat atvažiuoja mokytojai iš Niujorko (JAV). Trio atlieka G.Nako originalias kompozicijas ir žinomų džiazo standartų aranžuotes. Grodami jie meistriškai kuria plataus spektro muzikines atmosferas – nuo itin jautrių, intelektualių iki maloniai hipnotizuojančių ar gaivališkos energijos pliūpsnių. Kartu jie siekia gliaudžios tarpusavio sąveikos, įsimintino skambesio ir tikisi sujaudinti klausytojus bei įtraukti į savo muzikinę realybę, kupiną nuoširdumo ir improvizacijos. Nepraleiskite retos progos išgirsti jaunus aukščiausio lygio džiazo muzikantus, grojančius šviežią, modernų ir įdomų džiazą!

Giedrius Nakas – pianistas, kompozitorius, grojantis ir kuriantis įvairių stilių muziką. Baigęs klasikinio fortepijono bakalaurą LMTA (pas doc. D.Kirilauską), džiazo fortepijono magistrą Prince Claus konservatorijoje Groningene, Olandijoje (pas J. Soffers, M. van Roon), taip pat stažavęsis Niujorke, JAV (pas F .Hersch, A. Parks, T. Eigsti, D. Kikoski). Aktyviai koncertuoja su įvairiais Lietuvos atlikėjais ir grupėmis ir dalyvauja skirtinguose festivaliuose ir projektuose.

Giedrius taip pat yra subūręs „Proof Quartet“, su kuriuo atlieka savo kūrybą, kurioje susimaišo džiazas, soulas, hiphopas, klasika ir elektronika. Yra parašęs muzika spektakliams „Helgelando Karžygiai“, „Lisistratė“, trumpiems filmams „Mėnulio Krantas“, „Nėra vietos tau“, nusifilmavęs Š.Barto filme „Ramybė mūsų sapnuose“.

Stefan Goranov yra būgninkas ir kompozitorius iš Bulgarijos, šiuo metu gyvenantis Madride. Jis aktyviai dalyvauja įvairių grupių veikloje, kurios stilistiškai aprėpia nuo progresyvaus roko iki tradicinio džiazo. Muzikantas yra koncertavęs ir gastroliavęs Nyderlanduose, Vokietijoje, JAV, Ispanijoje, Turkijoje, Tunise, Graikijoje, Slovėnijoje, Bulgarijoje, Latvijoje ir taip pat jau nekartą svečiavosi ir Lietuvoje. Mokėsi Groningene ir Niujorke su tokiais meistrais kaip E. Harland, H. Cole, M. Moreno, G. Jackson, A.Nussbaum, L. Nash, R. Peterson. 2015 metais Niujorke įrašęs savo pirmąjį albumą – „Birdwatch – Music of Charlie Parker“, kuriame jis pristato peraranžuotas legendinio saksofonisto kompozicijas – S.Goranov šiuo metu dirba prie savo naujo albumo.

Andrea Caruso – italas kontrabosistas, atsidavė muzikai jau nuo mažų dienų Foggia, Italijoje, kur jis mokėsi klasikinės muzikos, taipogi dairydamasis į daugybę kitų muzikinių stilių, daugiausiai kilusių iš afro-amerikietiškos tradicijos. 2016 metais baigė magistro studijų „New York Jazz“ programą Groningene, Nyderlanduose, kur šiuo metu jis yra vienas geidžiamiausių bosistų, taip pat dėsto. A.Caruso koncertavo kaip džiazo ir kaip klasikos kontrabosistas įvairiuose festivaliuose ir projektuose Italijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Belgijoje, Serbijoje, Šveicarijoje, Kinijoje, JAV. Studijavo pas tokius garsius pasaulio muzikantus kaip J. Patitucci, C. Rotaru, P. Markowitz, M. Copland, M. Panasia, M. Brewer, J. Weidenmüller. Jis taip pat rašo savo muziką, aktyviai koncertuoja su ekspermentinio džiazo grupe „Falga“, styginių improvizacijos trio „Il Onirico“ ir turku pianistu M. Cengiz.

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.