Didėja problemos su išsinuomota nepriklausomybe 2019 07 01

2019 07 02

http://www.ekspertai.eu/issinuomuotas-lietuvos-energetines-nepriklausomybes-simbolis-vis-labiau-slegiaoachemagrasina-bankrotu/

Išsinuomotas (net neišperkamąja nuoma) Lietuvos pasididžiavimas, mūsų energetinės nepriklausomybės garantas bei tobulas Lietuvoje veikiančių sukčių ženklaus pasipelnymo šaltinis „Unabhängigkeit“ (angl. „Independence“), kuris vis dažniau užpildomas rusiškomis dujomis, ir vėl susidūrė su problemomis.

Paaiškėjo, kad didžiausia „Klaipėdos naftos“ akcininkė Energetikos ministerija ir didžiausia smulkioji akcininkė „Achemos grupė“ liepos 1 d. nerado sprendimo dėl Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo veiklos pertvarkos, laivą-saugyklą „Independence“ perduodant antrinei „Klaipėdos naftos“ bendrovei.

Pranešama, kad tikimasi aiškumo po savaitės.

„Achemos grupės“ valdybos pirmininkė Lidija Lubienė teigia, kad ministerija kalba ultimatumais bei grasina didinti terminalo mokestį.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, jog bendrovė pati „kiša pagalius į ratus“ jai naudingam terminalo kaštų mažinimui. Jis pabrėžia, kad apie mokesčių didinimą nekalbama.

„Diskusija neįvyko, klausimai neišspręsti ir jokių komentarų (...). Iš ministro aš išgirdau, jeigu mes nesutinkame su tomis sąlygomis, vadinasi, yra tikimybė mums mokestį dar kartą pakelti. Vadinasi, „Achema“ eina į pilną bankrotą, štai ir visi komentarai“, – liepos 1 d. po susitikimo su ministru sakė L. Lubienė.

Jūsų dėmesiui, kaip visada ta tema labai painaus teksto reportažas, trasnliuotas LRTDEFI liepos 1 d. laidoje „Panorama“.

Reportažo pabaigoje vėl buvo pranešta, kad šį energetinės nepriklausomybės garantą „Unabhängigkeit“ mūsų valstybė bandytų išsipirkti ir taip „greičiau sumažinti terminalo išlaikymo naštą dujų vartotojams“.

Kaip žinoma, valstybė, kuri šį terminalą per ofšorą kažkam labai naudingai nuomojasi labai brangiai, vėl išreiškė norą šitą laivą (liaudyje dar vadinama dujų gelda) išsipirki iš neįvardintų privačių savininkų. Šis dujų terminalas, kuri Lietuva tik nuomojasi, priskiriamas prie vieno įspūdingesnių prezidentės Dalios Grybauskaitės (visų mūsų Mamos) valdymo epochos aferų.

Tiesa, kol kas nėra jokių garantijų, kad dujų terminalo savininkai norės šį laivą parduoti Lietuvos valstybei, nes nuomoti žymiai labiau apsimoka.

#PressJazzTV
https://www.pressjazz.tv/
http://ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.