Prenumeruokite naujienlaiškį

Borisas Džonsonas JTO: ateities Visuomenė | Kazimieras Juraitis | 2019 09 24

2020 11 28

Būsima Alexa apsimes, kad priims jūsų užsakymus. Bet ši Alexa tave stebės, suspaudusi lūpas ir įspraudusi koją į tarpdurį. Ateityje ryšys balsu bus kiekviename kambaryje ir beveik visuose objektuose: čiužinys stebės jūsų košmarus; jūsų šaldytuvas pypsės prašydamas daugiau sūrio.
Tą akimirką, kai artėsite, jūsų durys plačiai atsivers kaip koks tylus liokajus; jūsų išmanusis skaitiklis, jei jis sutiks, sieks pigiausios jums elektros energijos. Kiekvienas iš jų smulkiai perrašys kiekvieną jūsų įprotį mažu elektroniniu trumpiniu, kuris bus laikomas ne jūsų žetonuose ar vidiniuose kambariuose - niekur jų nerasite, bet jie bus tam tikrame puikiame duomenų debesyje, kuris vis labiau apims žmonių rasę. Turime rasti tinkamą pusiausvyrą tarp laisvės ir kontrolės; tarp naujovių ir reguliavimo; tarp privačios įmonės ir vyriausybės priežiūros.
Turime reikalauti, kad etikos sprendimai, būdingi kuriant naują technologiją, būtų skaidrūs visiems.
Ir mes privalome garsiau išgirsti taisykles rašomas standartų institucijose.
Visų pirma, mes turime susitarti dėl bendrų pasaulinių principų rinkinio, kad suformuotume normas ir standartus, kuriais vadovaujamasi kuriant besiformuojančią technologiją.
Taigi - štai geros naujienos - kitais metais kviečiu į aukščiausiojo lygio susitikimą Londone, nuostabiame mieste, kur, beje, nelyja 94 procentai laiko, ir kur vienu etapu - kai buvau Londono meras - mes atradome, kad mes turime daugiau „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintų restoranų nei Paryžiuje. Prancūzai kažkaip greitai atsigavo - procesas, kuriuo nebuvau visiškai tikras, buvo visiškai teisingas. Tačiau JK vis dar yra didžiausias technologijų sektorius - „fintech“, „biotech“, „meditech“, „nanotech“, „green tech“ - visos technologijos - Londone - didžiausias technologijų sektorius Europoje, galbūt pusė milijono žmonių dirba vien technikos srityje.
Tikiuosi, jūs atvyksite ten, kur sieksime suburti kuo platesnę koaliciją, kad galėtume tęsti šią gyvybiškai svarbią užduotį
Remdamiesi viskuo, kuo JK gali prisidėti prie šios misijos kaip pasaulinė etinių ir atsakingų technologijų lyderė. Jei įveiksime šį iššūkį - ir neabejoju, kad galime - tada ne tik saugosime savo idealus, mes peržengsime ribas, kurios kadaise suvaržė žmoniją, ir užkariausime pavojus, kurie kadaise pribaigė tiek daug gyvybių.
Kartu galime nugalėti žudikiškas ligas, pašalinti badą, saugoti aplinką ir pertvarkyti mūsų miestus.
Sėkmė priklausys, kaip dabar, nuo laisvės, atvirumo ir pliuralizmo, formulė, kuri ne tik emancipuoja žmogaus dvasią, bet ir išlaisvina beribį žmonijos sumanumą ir išradingumą,ir kurią, visų pirma, Jungtinė Karalystė stengsis išsaugoti ir tobulinti.
Ekscelencijos, ponios ir ponai, ačiū už jūsų malonų dėmesį.
Originalų vaizdo įrašą galite žiūrėti čia:

Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, kviečiame paremti: Patreon platfomoje patreon.com/KazimierasJuraitis; Tiesiogiai pervedant per PayPal paypal.me/PressJazzTV; Bankiniu pavedimu - VŠĮ "Kaisakas", LT477300010078090515 Paskirtyje nurodant ''Auka''

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.