Prenumeruokite naujienlaiškį

Biurokratizmo protrūkis Žveryno gimnazijoje | Kazimieras Juraitis | 2022 01 07

2022 01 07

Kazimieras Juraitis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministrei
Jurgitai Šiugždinienei

Dėl Žvėryno gimnazijos (Vilnius) mokinių švietimo ir sveikatos sąlygų užtikrinimo, bei administracijos darbuotojų sveikatos būklės

PRAŠYMAS
2022 01 07

LR Konstitucija skelbia: I skirsnis 5 straipsnis Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. Keturi mano šeimos vaikai lankė, arba lanko Žvėryno gimnaziją Vilniuje. Mūsų santykiai su šia švietimo įstaiga trunka jau apie 20 metų, ir jie visada buvo abipusiai, geranoriški. Bet šįkart kažkas sutriko ... . Koroninės pandemijos sąlygomis pasirodė, kad gimnazijos administracijos darbuotojai nebegali savarankiškai priimti sprendimų, būtinų pandemijos suvaldymui ir tuo pačiu metu – tinkamam švietimo procesui organizuoti.

PROBLEMOS ESMĖ
Šiais mokslo metais jauniausia mano dukra praleido daug pamokų. Priežastis – daugkartinė saviizoliacija dėl to, kad mūsų išplėstinės šeimos vienas po kito sirgo, arba sukėlė įtarimą, kad serga kovidu. Ilgalaikės saviizoliacijos metu nuolat siūlėme už savarankiškai išmoktas pamokas atsiskaityti nuotoliniu būdu, šiuos siūlymus gimnazija ignoravo.Grįžus į mokyklą po ilgalaikės saviizoliacijos (t.y. maždaug po 2 mėn.), administracijos darbuotojai uždraudė mano dukrai kvėpuoti įprastu būdu ir bandė ją priversti kvėpuoti per medicininę kaukę. Nors praeitų metų gruodžio 3 d. raštu pranešiau, kad aš, kaip juridinis mano dukros atstovas, atsakau tiek už jos  sveikatą, tiek elgesį, ir neleidžiu jai nešioti medicininės kaukės. Vienok Žvėryno gimnazijos administracija laisvai kvėpuoti ir mokytis mano dukrai leido tik 2 dienas ir pareikalavo arba apsunkintai kvėpuoti (t.y. gimnazijoje vaikščioti tik su med. kauke), arba  eiti lauk. Priimti į gimnaziją sutiko tik tuo atveju, jeigu PRISTATYSIME PAŽYMĄ APIE BŪTINYBĘ IR POREIKĮ KVĖPUOTI LAISVAI. Tokią sveiku protu nesuvokiamą užduotį įvykdėme, pažymą pristatėme. Tačiau užsitęsusių ginčų metu administracijos darbuotojai parodė, jog susirgo dvasine – psichine negalia ( dvasinį šio susirgimo aspektą aptarsime atskiroje studijoje), kuri tiesiogiai kenkia tiek fizinei, tiek psichinei mokinių sveikatai: mokiniams šioje gimnazijoje ir toliau neleidžiama laisvai kvėpuoti! O tuos, kurie nori įkvėpti tyro oro – išvaro iš gimnazijos ... . O tėvus, kurie nori savo vaikus užsistoti – užsiundo policija ir vaikų teisių apsaugos tarnyba!Bandant mokymosi procesą kažkaip suorganizuoti namų sąlygomis ir šį procesą sukoordinuoti su Žvėryno gimnazija, galiausiai gavome atsakymą:"... Tokia mokymosi ir atsiskaitymo forma skiriama gydytojų komisijos sprendimu dėl rimtų sveikatos sutrikimų ...".  Todėl 2021m. gruodžio 29d. Žvėryno gimnazijos  direktoreiDaivai Žiurienei,bei jos pavaduotojomsNomedai AstopaiteiJolitai KančiauskieneiJurgitai GuobieneiRamunei VeikutyteiVaidai Činčienei parašėme raštą, prašydami išaiškinti tokios medicininės komisijos sudarymo tvarką. Tai buvo paskutinis laiškas, į kurį, deja, atsakymo jau nebesulaukėme ...   Atsižvelgiant į tai, kad iki pirmo mokslo metų pusmečio pabaigos laiko liko labai mažai, o Žvėryno gimnazijos administracija nesugeba savarankiškai išspręsti gyvenimo padiktuotų užduočių mokinių sveikatai užtikrinti, bei mokymo procesą organizuoti

PRAŠAU:1. Nedelsiant užtikrinti nuotolinio atsiskaitymo pagal savarankiškai išmoktas pamokas galimybę mano dukrai;2. Apsaugoti Žvėryno gimnazijos moksleivių sveikatą, suteikiant jiems galimybę laisvai, neapsunkintai kvėpuoti;3. Pagal Žvėryno gimnazijos raštinės vedėjos Daivos prašymą organizuoti medicininę komisiją  direktorės Daivos Žiurienės ir jos pavaduotojųNomedos AstopaitėsJolitos KančiauskienėsJurgitos GuobienėsRamunės VeikutytėsVaidos Činčienės visapusiškai sveikatai patikrinti (ypatingai atkreipiant dėmesį į psichinę sveikatą, nes dvasiškuoju aspektu pasirūpinsime, išleisdami atskirą video studiją)

Pagarbiai,Kazimieras JuraitisP ressJazzTV, Dangiškoji ministerija +370 659 86238

Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, kviečiame paremti: Patreon platformoje patreon.com/KazimierasJuraitis; Tiesiogiai pervedant per PayPal paypal.me/PressJazzTV; Bankiniu pavedimu - VŠĮ "Kaisakas", LT477300010078090515 Paskirtyje nurodant ''Auka''.

Žiūrėkite PressJazz TV

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.