Austrija nemokamai, Lietuva už pinigus • 2020 04 10

2020 04 10

Lietuva neseks Austrijos pavyzdžiu – mūsų šalies piliečiai pajėgus patys susimokėti už privalomus niekniekius http://www.ekspertai.eu/lietuva-neseks-austrijos-pavyzdziu-musu-salies-pilieciai-pajegus-patys-susimoketi/

Lietuva didžiuojasi labai gerais ekonominias pasiekimais, prašmatniai kainuojančia priešus atgrasančia krašto apsauga ir vis stiprėjančiu valstybės moraliniu autoritetu pasaulyje, ypač sėkmingai kovojant su Rusijos, Baltarusijos ir Kinijos grėsmėmis.

Tačiau dar liko kelios smulkmenos, kur turėtume pasistiebti.

Ir Lietuvoje ir Vakarų valstybėse panašiai kovojama su koronavirusu – karantinas, apsauginės kaukės, dezinfekciniai skysčiai visur tapo kasdienybe.

Tačiau jei ekonomiškai dar kol kas šiek tiek stipriau už Lietuvą esančiuose Vakaruose medicininės kaukės dalinamos nemokamai, tai Lietuvoje kitaip – reikia pirkti už rinkos kainą.

Tiesa, balandžio 9 d. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad valstybė išdalins net 120 tūkstančių kaukių nemokamai, tiems, kas neturi galimybės jų nusipirkti. Tačiau tai, toli gražu, dar nepakankamas kiekis, kurio užtektų visiems Lietuvos gyventojams.

Todėl ekspertai.eu paklausė Vyriausybės, ar neketinama nemokamai šiais elementariais niekniekiais aprūpinti visus gyventojus, dalinti kaukes bei dezinfekcinius skysčius nemokamai parduotuvės bei visus kitur, kur jų tik gali prireikti.

Juk epidemija ne juokas – tokiam reikalui būtų galima, pavyzdžiui, jei neliko pinigų biudžete, galima paaukoti vieną kariniams žaidimams skirtą vokišką boxerį ar kokią kitokią patranką ar tanką.

Tų pinigų užtektų ne tik kaukėms, bet ir visoms Maltiečių sriuboms, Maisto bankams, bei visoms likusioms promogoms, kuriose mėgsta dalyvauti ir prieš kameras nuolatos fetišuotis aukščiausi šalies politikai ir pareigūnai, demonstruodami skurdžiams ir badaujantiems, kokie jie yra humaniški.

Deja, pramjero patarėjas Giedrius Surplys pranešė, kad nemokamo dalinimo piliečiams varianto Vyriausybė nesvarstė.

Paklausus ar svarstys, patarėjas prieš bėgdamas paaiškino, kad apie tai nėra ko daugiau diskutuoti – nesvarstė reiškia nesvarstė.

Ekspertai.eu primena, kad Maximoje dėžutė su su 50 viekartinių kaukių kainuoja 29 eurus 99 centus. Daugkartinė kaukė kainuoja 4 eurus 49 centus.

Paremti mus galima šiais būdais:
Patreon platforma – https://www.patreon.com/PressJazzTV
PayPal – paypal.me/PressJazzTV
Arba kitais būdais nurodytais www.pressjazz.tv – meniu / Parama

#PressJazzTV
https://www.pressjazz.tv/
http://ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.