AKTUALUS SKAMBUTIS: Vyriausybė ieško firmos • 2018 10 22

2018 10 22

http://www.ekspertai.eu/vyriausybe-iesko-firmoskuri-galetu-isversti-eztt-sprendima-lietuvai-i-valstybine-lietuviu-kalba/

Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) spalio 9 d. nepriėmė nagrinėti Lietuvos skundo ir paliko galioti gegužės mėnesio sprendimą, kuriuo pripažįstama, kad Lietuvoje veikė slaptas kalėjimas. Mūsų šalyje šis kalėjimas vadinamas prezidento Valdo Adamkaus kalėjimu.

Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos nuostatas, draudžiančias kankinimą, garantuojančias teises į laisvę, privataus gyvenimo apsaugą, veiksmingą teisinę gynybą ir priteisė sumokėti 130 tūkst. eurų čia vienam iš be teismo kalintų ir kankintų žmonių.

Šiuos pinigus turės solidariai sumokėti visi Lietuvos piliečiai.

Ekspertai.eu „Aktualus skambutis“ pasidomėjo, kur galima būtų susipažinti su šiuo svarbiu dokumentu valstybine lietuvių kalba.

Paaiškėjo, kad į lietuvių kalbą dokumentas dar neišverstas, tačiau Vyriausybė jau beveik dvi savaites stengiasi ir nuo spalio 9 d. ieško firmos, kuri galėtų minėtą dokumentą išversti.

Teisingumo ministerijos atstovai prognozuoja, kad kai bus rasta firma pajėgi įgyvendinti vertimą, tai užims ne mažiau kaip du mėnesius.

„Kiek žinau, nes Vyriausybėje labai dideli krūviai, mes samdysime lyg ir vertimo firmą, lyg ir ką. Šiuo metu jis tikrai nėra išverstas, bet vertimas aišku bus padarytas“, - informavo Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus patarėjas Audris Kutrevičius.

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.