Aktualus skambutis • 2018 05 04

2018 05 04

Ekspertai.eu toliau aiškinasi, kodėl Lietuva jau virš ketverių metų niekaip neįvykdo Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto (JTŽTK) sprendimo dėl nušalinto prezidento Rolando Pakso.

Kaip žinoma, JTŽTK nutarė, kad Lietuva pažeidė per apkaltą iš prezidento posto nušalinto Rolando Pakso politines teises, kai visam gyvenimui uždraudė jam eiti aukštas pareigas.

JTŽTK sprendimu, R. Paksui turi būti atstatytos visos politinės teisės nuo 2004 metų balandžio 6 dienos, būtent nuo tada, kada jis buo nušalintas nuo pareigų.

Įvykdyti šiam sprendimui Lietuva, pagal galiojančią tvarką, turėjo 180 dienų – lygiai pusę metų.

Tačiau iki šios dienos JTŽTK sprendimas neįvykdytas. Apie tai, kokių nemalonių pasekmių už tokio sprendimo piktybinį nevykdymą tarptautinėje erdvėje gali sulaukti Lietuva, kiek anksčiau išsamiai supažindino Teisingumo ministerijos Atstovavimo Europos Žmogaus Teisių Teisme skyriaus vedėjas Donatas Murauskas.

Daugiau informacijos apie JTŽTK sprendimo nevykdymo eigą galima rasti šiose ekspertai.eu publikacijose:

Užmaršus Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas

Lietuva gali sulaukti labai rimtų pasekmių nevykdydama JTŽTK sprendimo dėl R. Pakso

Per Jukos ir Pakso bylas S. Tomas palygino Lietuvos ir Rusijos Konstitucinius teismus

Šį kartą ekspertai.eu pabandė susisiekti su Lietuvos vyriausybės atstove Europos Žmogaus teisių teisme (EŽTT) Karolina Bubnyte.

Nors susisiekti šį kartą su K. Bubnyte ir nepavyko, tačiau nagrinėjant JTŽTK spendimo Lietuvai nevykdymo niusansus ėmė aiškėti, kad LR Konstitucinio teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas (kuris buvo Vyriausybės atstovu (advokatu) R. Pakso byloje) tapo KT pirmininku tik todėl, kad pažeidinėjo žmogaus teises bei elgiasi neetiškai.

Apie tai pranešė ekspertai.eu laidoje „Aktualus skambutis“ dalyvavęs profesorius, advokatas Stanislovas Tomas, kas sukėlė didelę laidos vedėjo Audriaus Nako nuostabą.

Pokalbio metu taip pat vėl buvo prisimintas ir kitas garsus veikėjas Egidijus Kūris – Lietuvos paskirtas teisėjas EŽTT. Tai tas pats E. Kūris, kuris yra neigęs faktą, kad Lietuvoje buvo egzistavus nacių vyriausybė.

http://ekspertai.eu
https://www.pressjazz.tv

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.