A. Gumuliausko komentaras dėl šmeižto susijusio su KGB tema 2019 06 12

2019 06 12

http://www.ekspertai.eu/uzsiteses-tyrimas-del-kgb-agentu-paviesinimoapderge-per-akimirkao-taskai-deliojasi-ilgus-menesius98870/

Žiniasklaida skelbė, kad 2018 m. rugsėjo 19 d. Seime buvo sudaryta darbo grupė, ketinanti išsiaiškinti visas aplinkybes, kaip buvo nuspręsta į viešą KGB agentų sąrašą įtraukti aktorių Donatą Banionį, dirigentą Saulių Sondeckį ir kardinolą Vincentą Sladkevičių.

Buvo informuojama, kad „tikimasi šioje istorijoje pagaliau sudėti visus taškus“.

Darbo grupė buvo sudaryta Seimo valstybinės istorinės atminties komisijos iniciatyva. Jos sudėtyje dirba Povilas Urbšys, Vytautas Juozapaitis, Ričardas Juška, o pirmininkaus – Arūnas Gumuliauskas. Jis teigė, jog darbas vyks rimtai ir visuomenei bus atsakyta į visus svarbius klausimus.

Darbo grupės tikslas – ištirti viešai paskelbtos informacijos tikrumą ir paskelbimo priežastis ir įvertinti, ar informaciją paskelbusio Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė tinkama eiti šias pareigas.

„Kuo greičiau baigsime šį klausimą, tuo bus geriau“, - skelbė portalas respublika.lt cituodamas A. Gumuliauską.

Tąkart politikas taip pat nurodė, kad „tyrimas turėtų būti baigtas dar šioje (rudens – red. pastaba) sesijoje“. Buvo teigiama, kad „darbo grupės pirmininko nuomone, susiklosčiusi situacija dėl apšmeižtų žymių žmonių įpareigoja informuoti visuomenę apie tikruosius faktus“.

Praėjus keliems mėnesiams, 2018 d. gruodžio 22 d. respublika.lt pranešė, kad „darbo grupė dėl apšmeižtų Lietuvos šviesuolių darbą baigia ir jau rengia išvadas“.

„Susidarė žymiai aiškesnis vaizdas. Paaiškėjo daug detalių, ginčytini klausimai aiškiai matyti. Viską išsiaiškinome, galima sakyti, žinome ne dienų, o valandų tikslumu, kaip vyko informacijos gavimo ir paskelbimo procesas“, - buvo cituojamas A. Gumuliauskas.

Tačiau šiandien jau 2019 m. birželio 12 d., o jokių išvadų visuomenė taip ir nepamatė. Seimo puslapyje apie tai nepateikiama jokia informacija. O ir sesija jau vyksta ne rudens, o pavasario. Ir ta pati į pabaigą eina.

Todėl ekspertai.eu „Aktualus skambutis“ kreipėsi į A. Gumuliauską prašydami pakomentuoti esamą situaciją.

Pasak darbo grupės vadovo, dokumento tekstas yra, tačiau „pačią aktualiją prarado“. A. Gumuliauskas pažadėjo, kad išvados bus paskelbtos kitą savaitę, o visa atsakomybė tenka Seimo valdybai

#PressJazzTV
https://www.pressjazz.tv/
http://ekspertai.eu

Žiūrėkite PressJazz TV
Iniciatyvos

Jei sutinkate, informuosime Jus apie naujienas specialiais perspėjimais.